Goście ŚDF 2024

Goście Specjalni Śląskich Dni Fantastyki 2024

Przed Wami Goście Specjalni Śląskich Dni Fantastyki 2024! Wyjątkowych i uzdolnionych Gości spotkacie na prelekcjach oraz spotkaniach autorskich. Nie są to wszystkie znane osoby, które odwiedzą konwent. Informacje o kolejnych Gościach Specjalnych będą publikowane na bieżąco na naszych social mediach.

Dominika Skoczeń

Kiedy nie pisze książek, prowadzi kanał na YouTube pod nazwą Czerw Fantastyczny, poświęcony popkulturze i fantastyce. W swoich filmach opowiada o dobrych serialach i książkach oraz wyśmiewa te złe, dyskutuje z gośćmi, prowadzi także serię filmów o tworzeniu dobrych historii i pisaniu książek. Na co dzień jest szermierzem, ćwiczy Nowoczesną Szermierkę Klasyczną (MCF).

Kanał Czerw Fantastyczny: https://www.youtube.com/c/CzerwFantastyczny

Robert M. Wegner

Mąż fantastycznej żony i ojciec dwóch niesamowitych córek, od lat mieszkający i pracujący na Śląsku. Laureat licznych nagród literackich, m.in. Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla, Srebrnego Wyróżnienia, przyznanego przez Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Sfinks. Jego książki przetłumaczono na język czeski, rosyjski i ukraiński. Najbardziej znany z cyklu fantasy „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” obejmującego jak na razie dwa tomy opowiadań i trzy powieści, jednak na koncie ma również szereg opowiadań zaliczanych do nurtu SF, publikowanych w czasopismach „Science Fiction”, „Science Fiction, Fantasy&Horror” oraz kilku antologiach książkowych.

Robert Wegner, 6 października 2017, fot. mikolajstarzynski.pl

Paweł Majka

Paweł Majka, urodził się 2 czerwca 1972 roku w Krakowie. W 1987 roku zajął trzecie miejsce w Konkursie Literackim Złota Ostroga, organizowanym przez pismo młodzieżowe Świat Młodych. Do pisania wrócił dopiero w roku 2006, opowiadaniem w wydanej przez Fabrykę Słów antologii „Tempus Fugit”.
Kolejne opowiadania i teksty publikował w czasopismach: Nowa Fantastyka, Science Fiction, Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction” (Edycja Polska), Czas Fantastyki; „Smokopolitan”, „Horyzont Zderzeń Fantastycznych” w antologiach: „Kanon barbarzyńców”, „Nie pytaj o Polskę”, „Nowe idzie”, „Science Fiction”, „Rok po końcu świata”, „Przedmurze”, „Geniusze Fantastyki”, „Fantazmaty”, „Wolsung Antologia”, „Neolegendy krakowskie”, „Wenus”, „Epidemie” a także w internetowych magazynach: Fahrenheit, Esensja i Creatio Fantastica.
W 2014 roku ukazała się jego pierwsza powieść, „Pokój Światów” (Genius Creations). Od tamtego czasu wydał dwanaście powieści, w tym jedną wspólnie z Michałem Cetnarowskim a dwie z Radkiem Rusakiem.

Anna „Siemomysła” Hrycyszyn

Rocznik 1978, gliwiczanka urodzona w Tarnowskich Górach, z wykształcenia pedagożka specjalna w specjalności tyflopedagogika, na co dzień zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi. Szefowa w sekcji literackiej „Logrus” Śląskiego Klubu Fantastyki i członkini grupy literackiej Harda Horda. Szczurzyca lądowa beznadziejnie zakochana w morzach, statkach i okrętach, a do tego wielbicielka rewolucji przemysłowej i architektury obronnej. Echa tych fascynacji pojawiają się w jej tekstach. Przygodę z pisaniem rozpoczęła od publikacji w drugim tomie Fantazji Zielonogórskich. Często obecna na konwentach – zwykle na południu kraju – z prelekcjami na tematy okołomorskie. Mieszka z mężem i dwiema kotkami, pozostając niezmiennie na samym dole drabiny w domowym stadzie.