Premiera “Świata w pudełku”

Premiera “Świata w pudełku”

Zapraszamy w sobotę na godzinę 15:00 na spotkanie z Katarzyną Rupiewicz autorką wielu opowiadań publikowanych w magazynach internetowych i papierowych, powieści “Redlum” oraz mającego premierę na Śląskich Dniach Fantastyki “Świata w pudełku”, wydanego nakładem wydawnictwa Genius Creations. Przybywajcie posłuchać skąd się biorą pomysły, zadawać pytania, jakie Wam przyjdą do głowy, a także po autografy na świeżutkich egzemplarzach, które będzie można kupić na stoisku księgarni “Strefa Książki”.

Spotkanie prowadzi Anna “Anneke” Kańtoch.

Weź udział w treningu quidditcha na Śląskich Dniach Fantastyki

Weź udział w treningu quidditcha na Śląskich Dniach Fantastyki

Wiedzieliście, że mamy na Śląsku drużynę quidditcha? Albo że odbywają się mistrzostwa świata w tej dyscyplinie? Otóż mamy i odbywają się!

W sobotę o godzinie 11:00 będziecie mogli posłuchać o Black Diamonds Silesia Miners, a potem na boisku szkoły przyjrzeć się treningowi albo wziąć udział w warsztatach i samodzielnie przekonać się, jak to jest biegać z miotłą między nogami.

Zapraszamy!

Koncert Agnieszki “Dziewanny” Suchy

Koncert Agnieszki “Dziewanny” Suchy

W trakcie naszego konwentu wystąpi dla Was Dziewanna, pochodząca z Beskidów młoda wokalistka, współtwórczyni Projektu Saga. Laureatka wielu festiwali muzycznych. W wersji solo wykonuje fantasy/medieval folk. Pasjonatka dawnej kultury słowiańskiej oraz literatury średniowiecznej i romantycznej. Zasłynęła między innymi utworem “Pod znakiem wilka”, kołysanką wiedźmińską.

Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00 na auli. Będzie dodatkowo biletowany, a opłatę 10 zł od każdego chętnego zbiorą przed koncertem członkowie zespołu.

Turnieje planszówkowe na ŚDFach

Turnieje planszówkowe na ŚDFach

“Przy Planszy” prezentuje program turniejów planszówkowych, które czekają na konwentowiczów dzięki wsparciu wydawnictw: Rebel, Egmont i Games Factory.

 

SOBOTA:

“Tylko dla obrotnych i odważnych pingwinów”
1. 12:00 [wydawnictwo: REBEL] IceCool (turniej) >
https://www.wydawnictworebel.pl/games/icecool-872.html

“W Tokyo może rządzić tylko jeden Potwór”
2. 14:00 [wydawnictwo: Egmont] Potwory w Tokio (turniej: Eliminacje do Mistrzostw Polski)
http://www.krainaplanszowek.pl/mistrzostwa/
http://www.krainaplanszowek.pl/nasze-gry/produkt,118,potwory-w-tokio-nowa-edycja.html#gra

“Deck buildig w Kosmosie…….”
3. 17:00 [wydawnictwo:Games Factory] Star Realms (turniej)
https://gamesfactory.pl/portfolio-item/star-realms/

 

NIEDZIELA:

“Otwórz swój umysł”
1. 10:00 [wydawnictwo: REBEL] CORTEX (turniej)
https://www.wydawnictworebel.pl/games/cortex-873.html

“Ile koni wzięło udział w ekranizacji “Krzyżaków”?”
2. 12:00 [Wydawnictwo:Egmont] Ryzyk Fizyk (turniej)
http://www.krainaplanszowek.pl/nasze-gry/produkt,123,ryzyk-fizyk.html#gra

Gość – Magdalena Kucenty

Gość – Magdalena Kucenty

Autorka dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla – wpierw za swój debiut, czyli opowiadanie “Koziorożec i Smok”, później za kontynuację pod tytułem “Paradoks Bliźniąt”. Jej teksty ukazywały się również na łamach „Nowej Fantastyki”, „Fantomu”, a także w antologiach “Echo zgasłego świata” oraz “Dobro złem czyń”. Ukończyła telekomunikację, na co dzień pracuje w branży IT. Uwielbia oglądać anime i pisać, byleby nie o sobie.

Gość – Paweł Majka

Gość – Paweł Majka

“Pokój Światów”, “Dzielnica Obiecana”, “Niebiańskie Pastwiska” – autor tych powieści, Paweł Majka pojawi się na Śląskich Dniach Fantastyki. Współpracował z “Czasem Fantastyki” i internetowym magazynem “Creatio Fantastica”. Obecnie współpracuje ze “Smokopolitanem.

Katowicka Inicjatywa Larpowa będzie z nami na Śląskich Dniach Fantastyki

Katowicka Inicjatywa Larpowa będzie z nami na Śląskich Dniach Fantastyki

KILT, czyli Katowicka Inicjatywa Larpowa zaopiekuje się podczas ŚFów tymi z kosmicznych piratów, którzy lubią czasem zagrać kogoś innego. Propozycje larpów można zgłaszać na maila sdf.larp@skf.org.pl

W zgłoszeniu powinny się znaleźć:
– dane prowadzącego,
– dane twórców,
– tytuł, gatunek,
– liczba graczy,
– krótki opis,
– potrzebny sprzęt,
– czas trwania,
– a także wszelkie szczegóły, które mogą pomóc organizatorom (na przykład, czy Wasza gra wymaga konkretnych strojów

PS. Zajrzyjcie na fanpage KILT

Sekcja tolkienowska na Śląskich Dniach Fantastyki

Sekcja tolkienowska na Śląskich Dniach Fantastyki

„Parmadili”, czyli Sekcja Tolkienowska Śląskiego Klubu Fantastyki, ogłaszają tolkienowski blok programowy podczas Śląskich Dni Fantastyki. Drugi dzień imprezy, 25 marca, to przede wszystkim

Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena, będziemy zatem wspólnie czytać. Zapraszamy wszystkich chętnych do poszukania w dziełach Profesora swoich ulubionych fragmentów. Standardowy temat wybrany przez Tolkien Society i obowiązujący w roku 2018 to „Dom i serce: wiele sposobów na bycie hobbitem”, jednak ze względu na konwencję Śląskich Dni Fantastyki można śmiało sięgnąć po cytaty o kosmicznych lub zwykłych piratach (i innej morskiej tematyce). Czytanie odbędzie się 25 marca w godzinach 10-11.

Kolejną atrakcją będzie Tolkienowska Pecha Kucha. Czym jest Pecha Kucha? To format multimedialnej prezentacji, w którym prowadzący pokazuje dokładnie 20 slajdów, a każdy slajd wyświetlany jest dokładnie 20 sekund. Daje to łącznie 6 minut i 40 sekund na całość. Pecha Kucha zapewnia żywiołowość prezentacji i pomaga w skupieniu uwagi widza. Wszelkie pytania i dyskusja odbywają się po pokazie. Format został wymyślony przez Astrid Klein i Marka Dythama w 2003 na potrzeby spotkań o architekturze organizowanych w Tokio. Ale najlepiej o Pecha Kucha powiedzieć właśnie w formie Pecha Kucha: https://www.youtube.com/watch?v=jJ2yepIaAtE

Szukamy osób chętnych do przedstawienia tolkienowskiej prezentacji we wspomnianym formacie. Pierwszy krok to wybranie tematu. O czym ze Śródziemia moglibyście mówić godzinami? O językach elfów? O botanice? O tolkienowskich cosplayerach? Dacie radę mówić godzinami, to dacie radę mówić przez 6 minut i 40 sekund. Następny krok to wysłanie maila z tematem prezentacji na adres: adam [kropka] kuziow [małpa] gmail [kropka] com, wpisując „Tolkienowska Pecha Kucha” jako temat maila. Ze względu na ograniczenia czasowe być może nie wszystkie zgłoszenia będzie można przyjąć. Potem pozostaje przygotować 20 slajdów, przećwiczyć prezentację i przybyć na Śląskie Dni Fantastyki. Tolkienowska Pecha Kucha odbędzie się w niedzielę, 25 marca, w godzinach 11-12.

Po krótkich wykładach pora na coś dłuższego. Trzecim punktem programu tolkienowskiego jest wykład Ryszarda „Galadhorna” Derdzińskiego, podróżnika i znawcy języków Śródziemia, na temat pochodzenia rodziny J.R.R. Tolkiena. Galadhornowi udało się odtworzyć genealogie rodu aż do średniowiecza, odkrywając przy tym, że przodkowie Profesora przybyli do Londynu z Gdańska. Kim byli gdańscy Tolkienowie, jak wyglądało ich życie? Kiedy i gdzie po raz pierwszy pojawiło się to nazwisko? Sagę rodu Tolkienów będzie można poznać 25 marca w godzinach 12-13.

Gość – Paweł Dybała

Gość – Paweł Dybała

Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczy m.in. jak tłumaczyć mangi. Autor rozlicznych publikacji o automatycznym przetwarzaniu humoru przez sztuczną inteligencję. Przełożył na język polski takie mangi jak: “Fullmetal Alchemist”, “Death Note”, “Bleach” czy “One Piece”. Koordynuje pion tłumaczeniowo-redakcyjny wydawnictwa J.P.F. Paweł “rep” Dybała, fan sucharów oraz “Evangeliona” wyrusza z nami w międzygwiezdny rejs!