Koncert zespołu Svita na Śląskich Dniach Fantastyki 2023!

Koncert zespołu Svita na Śląskich Dniach Fantastyki 2023!

Trzymajcie się mocno, bo na ŚDFach wystąpi zespół Svita!

Zespół Svita z Katowic gra muzykę fantasy folk z pięknym filmowym zacięciem. Pomiędzy utwory wplatają także dawne melodie ludowe co przy oryginalnym instrumentarium nadaje unikalne brzmienie, przenosząc słuchaczy do innej epoki. Muzyka idealna dla fanów gier RPG, kameralnej muzyki filmowej czy fanów fantastyki.

Nie możecie wytrzymać? Posłuchajcie ich tu 👉 https://tinyurl.com/Svita-PaniJeziora

Poznajcie Sekcję 9 Śląskiego Klubu Fantastyki!

Poznajcie Sekcję 9 Śląskiego Klubu Fantastyki!

Sekcja 9 to oddział Śląskiego Klubu Fantastyki zajmujący się szeroko pojętą kulturą Japonii. Oddział powstał w 1999 roku i od tego czasu namieszał na śląskim rynku! Członkowie sekcji zorganizowali 20 edycji konwentu Asucon oraz pomagali budować wiele ważnych i kultowych wydarzeń (m.in. Balcon, Magnificon, Polcon). 

W ostatnich latach Sekcja skupia się na lokalnej działalności. Organizuje regularnie “Otwarte Dni Mangowe” podczas których lokalni mangowcy mogą posłuchać i uczestniczyć w świetnie przygotowanych atrakcjach.

Sekcja 9 działa również w fandomie gier wideo. Pasja do gier sprawiła, że członkowie Sekcji podjęli się organizacji KOPalnioków – imprezy dla fanów FGC. Adepci Sekcji 9 zajmują wysokie miejsca w ogólnoświatowych rozgrywkach lecz każda osoba chcąca złapać kontroler i stanąć w wirtualne szranki jest mile widziana! 

Masz jakąś ideę którą chcesz rozwijać? Interesuje Cię działanie w jednej z najstarszych mangowych organizacji w Polsce? Przyjdź na wtorkowe spotkanie w ŚKFie lub wejdź na stronę!

Warsztaty tańca na Śląskich Dniach Fantastyki 2023!

Warsztaty tańca na Śląskich Dniach Fantastyki 2023!

Celtomania – grupa pasjonatów tańca z Częstochowy zagości na Śląskich Dniach Fantastyki 2023, gdzie poprowadzi warsztaty taneczne Tańce z Czterech Stron Świata. Skierujcie się tanecznym krokiem na Konwent i nauczcie się tradycyjnego tańca irlandzkiego.

Celtomania to grupa pasjonatów tańca z Częstochowy. Zespół powstał w 2014 roku podczas obchodów dnia św. Patryka. Początkowo grupa skupiała się na tańcu irlandzkim ale w 2018 roku zespół został podzielony na dwie sekcje: balfolku oraz tańca irlandzkiego 🍀

Celem grupy jest promowanie tanecznej pasji i czerpanie radości z tańca. Członkowie zespołu organizują warsztaty oraz wydarzenia związane z tańcem, jednocześnie chętnie uczestnicząc w innych imprezach.

Warsztaty szermierki historycznej na ŚDF 2032

Warsztaty szermierki historycznej na ŚDF 2032

Jedną z atrakcji na Śląskich Dniach Fantastyki 2023 będą warsztaty szermierki historycznej prowadzone przez Gwiazdy Katowice UŚ DESW.

Gwiazdy Katowice UŚ DESW to klub miłośników dawnych europejskich sztuk walki działający w Katowicach. Grupa organizuje regularne treningi oraz sparingi, na których możecie spróbować swoich sił w fechtunku na długie miecze, szable, szpady, sztylety i wiele więcej. ⚔️ 

Chcecie nauczyć się szlachetnej sztuki władania bronią białą? Weźcie udział w warsztatach na Konwencie i zajrzyjcie na Instagrama Gwiazd.

Informator Konwentowy patronem medialnym Śląskich Dni Fantastyki 2023!

Informator Konwentowy patronem medialnym Śląskich Dni Fantastyki 2023!

Z dumą ogłaszamy, że Śląskie Dni Fantastyki 2023 znalazły się pod patronatem medialnym Informatora Konwentowego!

Informator Konwentowy to najstarszy serwis informacyjny działający w fandomie fantastyki. Na stronie IK znajdziecie dane, fotorelacje i wpisy o ponad 1400 konwentach. Informator Konwentowy jest stałym źródłem informacji o aktualnych wydarzeniach. Redakcja od samego początku działa w duchu idei „od fanów dla fanów”, pro bono, wyłącznie z czystej pasji do fantastyki i konwentów.

Nie zapomnijcie zajrzeć na stronę IK, znajdziecie tam wiele interesujących materiałów!

Radio Silesia patronem medialnym Śląskich Dni Fantastyki 2023!

Radio Silesia patronem medialnym Śląskich Dni Fantastyki 2023!

Radio Silesia patronem medialnym Śląskich Dni Fantastyki 2023!

Radio Silesia to prywatna, lokalna rozgłośnia muzyczno-informacyjna, która rozpoczęła nadawanie po północy 1 lipca 2014 roku. Rozgłośnia ściśle współpracuje z telewizją TVS wspólnie zapewniając odbiorcom pasma radiowo-telewizyjne. W ofercie Radia Silesia znajdziecie dużo śląskiego grania, występy gwiazd na żywo i najświeższe informacje z regionu Śląska.

Dzięki uprzejmości Radia Silesia informacja o Konwencie pojawi się w eterze. Usłyszycie o nas na częstotliwości 96,2 FM

Paweł Duda gościem Śląskich Dni Fantastyki 2023!

Paweł Duda gościem Śląskich Dni Fantastyki 2023!

W Podziemiach pojawiła się kolejna wyjątkowa osobistość. Przed Wami kolejny gość specjalny Śląskich Dni Fantastyki 2023! Jest nim Paweł Duda!

Zastanawialiście się kiedyś jak będzie wyglądał świat kiedy ludzkość już wyginie? Niezwykle ciekawą wizję post-apokaliptycznego świata pokazało studio Mechanistry w swojej grze komputerowej Timberborn.

Ludzkość zamieniła Ziemię w wyschnięte pustkowia i wyginęła. Niektóre gatunki jednak przystosowały się i ewoluowały w nowych, surowych warunkach. Dołącz do jednej z frakcji bobrów i sprawdź, jak długo przetrwa twoja kolonia. Timberborn to post-apokaliptyczny city-builder, w którym gracz za pomocą tam i dynamitu kontroluje rzeki oraz buduje zapierające dech osady z drewna i metalu rozciągające się nie tylko wzdłuż, ale i wzwyż. Musi też dbać o to, aby ziemia była nawodniona – tylko dzięki temu bobry przetrwają podczas śmiertelnie niebezpiecznych susz.

Mechanistry to już nie takie małe studio indie odpowiedzialne za wydanie Timberborna. Obecnie liczy 13 osób rozsianych po całej Polsce, od Gdańska po Kraków. Jednym z nich, tym z Krakowa, jest Paweł Duda, związany ze studiem od 2018 roku, uczestniczący prawie od początku w powstawaniu tytułu. Mimo piastowanego stanowiska (programista) odpowiedzialny jest za szereg aspektów powstawania gry – od projektowania systemów, przez interfejs graficzny, aż po implementację systemu dźwiękowego.

Krzysztof M. Maj gościem Śląskich Dni Fantastyki 2023!

Krzysztof M. Maj gościem Śląskich Dni Fantastyki 2023!

Z dumą przedstawiamy pierwszego gościa specjalnego Śląskich Dni Fantastyki 2023, przed Wami Krzysztof M. Maj!

Krzysztof M. Maj to doktor nauk humanistycznych, wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Autor wielu publikacji traktujących o grach wideo, światotwórstwie, filozofii oraz literaturze. Jak sam twierdzi gra, narzeka i vloguje, nie zawsze w tej kolejności.

Krzysztof M. Maj prowadzi vlog na YouTube, koniecznie na niego zajrzyjcie: https://www.youtube.com/@KrzysztofMMaj 

Zerknijcie również na wydarzenie ŚDF2023 na Facebooku.