Program 2019

Tutaj można zapoznać się z wszystkimi atrakcjami które przygotowaliśmy dla was.

Tabela Programowa

Opisy punktów z tabeli

Pozostałe atrakcje

Poniżej znajdują się również krótkie zapowiedzi niektórych z dodatkowych atrakcji:

Gamesroom
Otwarty dla graczy przez cały czas trwania konwentu, dzięki miłośnikom planszówek z grup PrzyPlanszy i GrakademiaHex. Turnieje, pokazy nowości znanych firm i wolne granie.
UltraStar
Może ich nie znasz, ale na pewno słyszałeś, co robią, przechodząc przy salach UltraStara. Ekipa od Zadań Śpiewalnych UltraStar T.A. chce w taki niecodzienny sposób czynić konwent fajniejszym – zapewniając tysiące utworów do śpiewania, wiele okazji na rywalizację, a czasem i brak możliwości wydania z siebie głosu przez najbliższe kilka dni.
Warsztaty z madżonga
Madżong jest grą dla 4 graczy podobną do remika graną na 'kamieniach’ zamiast na kartach, łączącą strategię ze szczęściem. Zajęcia będą prowadzone przez Łukasza Grzybowskiego, obecnie zaklasyfikowanego na 12 miejscu w rankingu europejskim, który posiada europejski certyfikat sędziowski. My, Górnośląski Związek Madżonga jesteśmy stowarzyszeniem zwykłym mającym na celu propagowanie japońskiej wersji madżonga zwanej Riichi. Mamy na koncie wiele sukcesów na turniejach. Obecnie też przygotowujemy się do turnieju w Katowicach, który wreszcie w tym roku dostał rangę europejską. Poza Katowicami mamy kluby w Ostravie (CZ) i Bielsku-Białej.
Wioska wczesnośredniowiecznych wojów
Dwie drużyny wojów (Drużyna Wojów Stain i Drużyna Wczesnośredniowieczna Grom) łączą siły, by zaprezentować wczesnośredniowieczne obozowisko z możliwością przymierzenia sprzętu, wypróbowania swoich sił w łucznictwie czy oszczepnictwie. Ponadto będzie można obejrzeć pokazy walki z rysem archeologiczno-historycznym i omówieniem sprzętu i taktyki. Atrakcja sobotnia.
Mandalorian Mercs Costume Club
Marzycie o własnej zbroi łowcy nagród i chcecie dowiedzieć się jak postawić pierwsze kroki w świecie profesjonalnego cosplayu Star Wars? A może interesuje Was geneza i misja największego fanowskiego klubu kostiumowego dla miłośników Mandalorian zrzeszającego blisko trzy tysiące osób z całego świata? Jedno i drugie? Idealnie! Członkowie Vu’traat Clan, czyli polskiego oddziału Mandalorian Mercs Costume Club zapraszają na swoją prelekcję podczas której poznacie odpowiedzi na wszystkie te i wiele innych pytań. Koniecznie wpadnijcie i postawcie swój pierwszy krok na drodze do stanie się częścią mandaloriańskiej elity.
Polski Garnizon jest częścią organizacji charytatywnej stworzonej przez fanów sagi Star Wars pod nazwą „501 Legion” w 1997 roku. Organizacja zrzesza fanów w strojach proimperialnych. Członkowie 501 Legionu poprzez propagowanie Gwiezdnych Wojen odwiedzają szpitale dziecięce, szkoły, przedszkola niosąc dzieciom radość. Rebel Legion Eangle Base bliźniacza organizacja zrzeszająca fanów po stronie Rebelii bardzo dobrze współpracuje z imperialnymi wojskami w niesieniu radości dzieciom i nie tylko.
Jugger
Po raz drugi na Śląskich Dniach Fantastyki zespołowa gra postapo, organizowana przez Centrum Gier Furia z Dąbrowy Górniczej.
Artroom pod opieką FearWorkshop.
Miejsce, w którym można się wyżyć artystycznie na różne sposoby. Przewidujemy warsztaty malowania figurek, warsztaty kumihimo, warsztaty tworzenia elementów strojów, a także czas na twórczość spontaniczną.
RPG
RPG Room jest specjalnym miejscem wyznaczonym dla osób które podczas konwentu chcą rozegrać sesję RPG, lub potrzebują chwili na jej przygotowanie. Odbywać tam mogą się też atrakcje wcześniej zaplanowane przez organizatorów. Osoby które odwiedzają RPG Room proszone są o nieprzeszkadzanie pozostałym użytkownikom pomieszczenia. Z racji że w jednym pomieszczeniu może jednocześnie odbywać się kilka sesji, ich uczestnicy proszeni są o zachowanie zdrowego rozsądku w głośności odgrywania. Mistrzowie Gry którzy szukają graczy będą tutaj też mogli wywiesić ogłoszenie (formularz do wypełnienia na miejscu).