Paweł Duda gościem Śląskich Dni Fantastyki 2023!

Paweł Duda gościem Śląskich Dni Fantastyki 2023!

W Podziemiach pojawiła się kolejna wyjątkowa osobistość. Przed Wami kolejny gość specjalny Śląskich Dni Fantastyki 2023! Jest nim Paweł Duda!

Zastanawialiście się kiedyś jak będzie wyglądał świat kiedy ludzkość już wyginie? Niezwykle ciekawą wizję post-apokaliptycznego świata pokazało studio Mechanistry w swojej grze komputerowej Timberborn.

Ludzkość zamieniła Ziemię w wyschnięte pustkowia i wyginęła. Niektóre gatunki jednak przystosowały się i ewoluowały w nowych, surowych warunkach. Dołącz do jednej z frakcji bobrów i sprawdź, jak długo przetrwa twoja kolonia. Timberborn to post-apokaliptyczny city-builder, w którym gracz za pomocą tam i dynamitu kontroluje rzeki oraz buduje zapierające dech osady z drewna i metalu rozciągające się nie tylko wzdłuż, ale i wzwyż. Musi też dbać o to, aby ziemia była nawodniona – tylko dzięki temu bobry przetrwają podczas śmiertelnie niebezpiecznych susz.

Mechanistry to już nie takie małe studio indie odpowiedzialne za wydanie Timberborna. Obecnie liczy 13 osób rozsianych po całej Polsce, od Gdańska po Kraków. Jednym z nich, tym z Krakowa, jest Paweł Duda, związany ze studiem od 2018 roku, uczestniczący prawie od początku w powstawaniu tytułu. Mimo piastowanego stanowiska (programista) odpowiedzialny jest za szereg aspektów powstawania gry – od projektowania systemów, przez interfejs graficzny, aż po implementację systemu dźwiękowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.