Nasi Patroni

Oto patroni Śląskich Dni Fantastyki 2023. Swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do powstania konwentu, za co serdecznie dziękujemy! Jeśli chcecie włożyć coś od siebie to zajrzyjcie do zakładki Współpraca w menu strony.

 

Radio Silesia

Radio Silesia to prywatna, lokalna rozgłośnia muzyczno-informacyjna, która rozpoczęła nadawanie po północy 1 lipca 2014 roku. Rozgłośnia ściśle współpracuje z telewizją TVS wspólnie zapewniając odbiorcom pasma radiowo-telewizyjne. W ofercie Radia Silesia znajdziecie dużo śląskiego grania, występy gwiazd na żywo i najświeższe informacje z regionu Śląska. Dzięki uprzejmości Radia Silesia informacja o Konwencie pojawi się w eterze. Usłyszycie o nas na częstotliwości 96,2 FM

 

 

Liga Znakomitych Mistrzów Gry

Liga ZMG to stowarzyszenie skupiające fanów gier fabularnych. Ich misją jest promowanie idei gier bez prądu poprzez udział w konwentach oraz organizowanie wydarzeń lokalnych.

Chcecie dowiedzieć się więcej o fantastycznej inicjatywie? Wejdźcie na stronę Ligii ZMG

 

 

 

 

Konwenty Południowe

Konwenty Południowe to największa w Polsce redakcja o wydarzeniach popkulturalnych. Członkowie redakcji są obecni na wielu imprezach, a na ich stronie internetowej znajdziecie recenzje konwentów, galerie zdjęć, kalendarz konwentowy i znacznie więcej! Dzięki redakcji Konwentów Południowych otrzymujecie najnowsze wieści z Podziemnego Królestwa i z całego fandomu.

Szczególnie warty uwagi jest serwer Discord Konwentów Południowych. Znajdziecie tam dedykowane wątki dla konwentów, dyskusje o wydarzeniach oraz wielką, życzliwą społeczność tworzoną przez członków fandomu.

 

 

 

 

 

Informator Konwentowy

Informator Konwentowy to obecnie najstarszy serwis zajmujący się tematyką fandomu fantastycznego, ze szczególnym uwzględnieniem konwentów. W serwisie IK znajdziecie dane historyczne o ponad 1 400 konwentach, relacje z przeszło 170 imprez i kilkaset fotorelacji. Informator Konwentowy jest oczywiście również źródłem informacji o nowych wydarzeniach, które zespół IK stara się cały czas przybliżać i promować. Redakcja od samego początku działa w duchu idei „od fanów dla fanów”, pro bono, wyłącznie z czystej pasji do fantastyki i konwentów.

 

 

 

 

 

Suplement

Suplement+ to magazyn studencki Uniwersytetu Śląskiego. Wydawany co dwa miesiące porusza tematy dotyczące życia Uczelni oraz wydarzeń lokalnych. Na łamach magazynu propagowana jest działalność kulturalna i naukowa studentów, pojawiają się informacje o stażach oraz możliwościach rozwoju kariery.

 

 

 

Radio Egida

Studenckie Studio Radiowe “Egida” to działająca ponad 50 lat studencka stacja radiowa Uniwersytetu Śląskiego. Radio nadaje przez cały rok z wyjątkiem lipca i sierpnia. Na antenie Radia usłyszycie muzyczne programy autorskie, audycje publicystyczno-informacyjne oraz kulturalne. Radio posiada bogate zaplecze, które stanowi miejsce licznych dysput o kulturze, sztuce, literaturze, kinie i problemach dnia powszedniego.

 

 

 

 

TVP 3 Katowice

TVP3 Katowice to regionalny publiczny kanał telewizyjny. Obejmujący swoim zasięgiem województwo śląskie kanał kładzie nacisk zarówno na publicystykę i programy informacyjne jak i ofertę programową. Kanał jest nadawany bezpłatne w ramach ogólnopolskiej naziemnej telewizji cyfrowej. Dostępny jest również w sieciach kablowych oraz w internecie na stronie TVP Stream i aplikacji TVP GO.

 

 

 

 

TVS

TVS to regionalna stacja telewizyjna nadająca programy informacyjno-rozrywkowe. Powstały w 2006 roku kanał jest skierowany głównie do mieszkańców województwa śląskiego. Swoim zasięgiem obejmuje historyczne ziemie Górnego Śląska i Małopolski.