Konwencja 2023

Śląskie Dni Fantastyki 2023 zabiorą Was do Podziemnego Królestwa, jest to dzika, podziemna domena zamieszkana przez stwory wszelkiego sortu. Podziemia stały się dla nich azylem po wielkim kataklizmie, który wydarzył się w pradawnych czasach i zmusił mieszkańców wszystkich krain do ucieczki w trzewia ziemi. Ocalali z kataklizmu stworzyli nową cywilizację całkowicie skrytą pod powierzchnią gruntu. Żyli w ukryciu przez wiele wieków, zapominając przy tym o dawnym życiu i tym samym ulegając z czasem całkowitej przemianie. Przez ten czas na powierzchni powstało wiele mitów i legend o pradawnej i zapomnianej cywilizacji i dziś nikt w nie nie wierzy… Jednakże niedawno, przez niespodziewane zdarzenie, prawda ukazuje się naszemu Światu.

Po serii tajemniczych wstrząsów ziemi ujawniły się nieznane nikomu tajemnicze przejścia i portale, które łączą Podziemne Królestwo z powierzchnią. Otwarcie portali nie umknęło uwadze bywalców Podziemi i szykują się w pocie czoła by godnie powitać i ugościć przybyszy.

W Podziemnym Królestwie władzę sprawuje Wuj Troll. Jest właścicielem największej speluny w głównej pieczarze Podziemi. W Trollim Szynku każdy może znaleźć chwilę wytchnienia oraz wysłuchać niesamowitych opowieści Wuja Trolla. To on właśnie zarządził, żeby każdego kto przekroczy próg Podziemi godnie przyjąć i ugościć. Ponadto na wszystkich czekają trudne zagadki i niezwykłe wyzwania. Każdy, który podoła zadaniom będzie nagrodzony wraz z aprobatą Wuja Trolla.

Czy podołacie wyzwaniom Wuja Trolla? Czy przetrwacie podróż w nieznane Podziemia? Kto z Was pozna sekrety Podziemnego Królestwa? Będziecie mieli okazję przekonać się o tym w trakcie gry konwentowej na Śląskich Dniach Fantastyki 2023! Wystarczy zakupić wejściówkę na wydarzenie

Jeżeli chcecie współtworzyć klimat i dodać coś od siebie do świata Podziemnego Królestwa to zapoznajcie się z poniższymi informacjami: