Konwencja 2022

Śląski Dzień Fantastyki 2022 przeniósł uczestników do świata Space Punk Westernu. Wyścigi konne, rzuty toporami, polowania na nagrody to tylko kilka z licznych atrakcji które były dostępne na konwencie. Odbyło się wiele prelekcji oraz spotkań autorskich, a najodważniejsi uczestnicy mogli zabawić się w łowców nagród i zapolować na gości specjalnych.

ŚDF 2022 - ulotkaMiejski Dom Kultury Koszutka w Katowicach zmienił się w górnicze miasteczko Wunglowice zlokalizowane na planecie Coolonia. Położona na suchych pustkowiach była kolonia karna stała się domem dla łowców nagród, rzemieślników oraz złoczyńców. Nad wszystkim czuwał Szeryf Dżonzi, który strzegł miasta przez watahą Czarnego Upiora. Sercem konwencji był utrzymany w klimacie westernu Saloon, to w nim można było wymienić zdobyte za udział w grze konwentowej Czarne Złoto. Walutę konwentową można było zdobyć na kilka sposobów, najbardziej spektakularnym były wyścigi konne lecz użytkownicy mogli wykazać się także celnością (rzuty toporkami), spostrzegawczością (poszukiwania gości specjalnych) oraz krzepą (skręcanie prawdziwych kopalnianych rur).

W wydarzeniu wzięły udział 252 osoby – uczestnicy, goście, prelegenci, helperzy, wystawcy i organizatorzy. Wszystkim obecnym na Śląskim Dniu Fantastyki dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na Śląskie Dni Fantastyki 2023!

Więcej:

Fotorelacje z wydarzenia

Program ŚDF 2022

Goście ŚDF 2022