Goście 2020

Anna Kańtoch

Anna Kańtoch (ur. 1976),autorka książek fantasy dla dorosłych i młodzieży. Pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, w 2013 roku wyróżniona także Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego. Łaska (2016), jej pierwsza książka pozbawiona elementów fantastycznych, została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz zdobyła nagrodę Kryminalna Piła.  Z wykształcenia jest orientalistką.

 

 

 

 

Magdalena Kucenty

Magdalena Kucenty ur. w 1989 w Gdańsku. Debiutowała w listopadzie 2015 opowiadaniem „Koziorożec i Smok” na łamach czasopisma „Smokopolitan”. W latach 2016-2018 należała do redakcji tegoż magazynu. Autorka licznych opowiadań fantastycznych (głównie SF, publikowanych między innymi w Nowej Fantastyce), recenzji oraz innych tekstów publicystycznych. Trzykrotnie nominowana do nagrody im. Janusza A. Zajdla.  Jej biopunkowa powieść z uniwersum Zodiaków ma ukazać się wiosną tego roku.

 

 

 

 

 

Zwierz Popkulturalny

Autorka znanego każdemu odbiorcy kultury popularnej bloga Zwierz Popkulturalny, znawczyni filmów i seriali, wielbicielka musicali i komiksów; absolwentka historii i socjologii, dzielnie obsługująca klej i nożyczki w dziale dokumentacji Tygodnika Polityka. W 2016 roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się jej powieść „Dwóch panów z branży”, fabularne pokłosie naukowych zainteresowań autorki kinem z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

 

 

 

 

 

Robert M. Wegner

Polski pisarz autor opowiadań i powieści fantastycznych na stałe mieszkający i pracujący na Śląsku. Mąż wspaniałej kobiety i ojciec dwóch niesamowitych córek. Debiutował w 2002 roku w miesięczniku Science Fiction opowiadaniem „Ostatni lot Nocnego Kowboja”, a pierwszą książkę wydał w 2009 roku w wydawnictwie Powergraph, z którym jest związany do dziś. Znany najbardziej z cyklu fantasy zatytułowanego „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”, choć ma na koncie także opowiadania SF. Laureat licznych nagród literackich m.in. Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, Nagrody Sfinks, wyróżnienia Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Jego książki są tłumaczone na język czeski, rosyjski i ukraiński.

 

 

 

 

 

 

Brody z Kosmosu

Julian Jeliński – krytyk filmowy i vloger znany na YouTube jako „Brody z Kosmosu”. Chodzi po domach i zachęca ludzi do pokochania Black Panthera. Z niewiadomych przyczyn pokochał Najgorsze Animacje i pochłania je jak pizzę w piątek o 23:00. Uwielbia poszukiwać ideologii w popkulturze prawie tak bardzo jak Slavoj Żiżek.

Link do kanału: https://www.youtube.com/c/brodyzkosmosu

 

 

 

 

 

 

David French

Urodzony w Londynie, spędzał drugą połowę swojego życia w Polsce, gdzie pierwsze dwa lata mieszkał w Katowicach. Obecnie można go spotkać w Cieszynie.

Przełożył sześć powieści o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego na angielski, aktualnie tłumaczy Trylogię Husycką. Tłumaczy również scenariusze filmowe oraz napisy do filmów.

Śpiewa tenorem w lokalnym chórze, pije czarną herbatę z mlekiem.

 

 

 

 

 

 

 

Anna Hrycyszyn, znana także jako Siem i Siemomysła, rocznik 1978, gliwiczanka, z wykształcenia tyflopedagożka, z zamiłowania pisarka.

Autorka powieści „Zatopić «Niezatapialną»”, w której połączyła wszystkie swoje pasje i ulubione motywy (pop)kulturowe. Jest szczurem lądowym beznadziejnie zakochanym w morzach, statkach i okrętach, a do tego wielbicielką rewolucji przemysłowej i architektury obronnej. Udane wakacje to dla niej wyprawa na szlak zamków bądź twierdz.

Od dzieciństwa przerabiała nieprzyzwoite ilości książek, co prędzej czy później musiało zaowocować próbą napisania swojej. Przygodę z pisarstwem rozpoczęła od postanowienia w dniu trzydziestych trzecich urodzin, iż przed czterdziestką zobaczy swoją powieść w księgarni, co jej się udało.

 

 

 

 

 

Krystyna Chodorowska – w tygodniu programistka z działu sztucznej inteligencji, w weekendy przywódczyni barbarzyńskiego klanu. W 2016 wraz z zespołem zdobyła I nagrodę w konkursie SemEval STS 2016 za program Ensemble służący do mierzenia podobieństwa semantycznego zdań. Przetłumaczyła m.in. cztery powieści Chiny Miéville’a, a także utwory Jima Butchera George’a R.R. Martina, Rogera Zelaznego, Nancy Kress, Waltera Jona Williamsa, Grega Egana, Pat Cadigan i Megan Lindholm.

Publikowała opowiadania w magazynie Nowa Fantastyka, Esensja, Smokopolitan i w antologiach tematycznych. Nominowana do Nagrody Janusza A. Zajdla 2014 za opowiadanie „Kre(jz)olka”, w 2019 roku nominowana do nagrody Zajdla za “Triskel” i 2 opowiadania.

 

Lista gości zostanie zaktualizowana po kontakcie związanym z datą terminów.