Czas i miejsce

Czwarta edycja Śląskich Dni Fantastyki odbędzie się 1 i 2 kwietnia 2023 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Chorzowie (ul. Farna 7).

Godziny

Sobota

  • 1 kwietnia program rozpocznie się o godzinie 9:00 (prelekcje zaczynają się o godzinie 10:00) i będzie trwał do godziny 21:00.
  • Osoby posiadające wejściówkę zakupioną w preakredytacji wchodzą od godziny 8:30.
  • Osoby, które będą chciały zakupić wejściówkę na miejscu konwentu będą akredytowane od godziny 9:00.
  • W sobotę akredytacja będzie czynna dla wszystkich do godziny 20:00.

Niedziela

  • 2 kwietnia program rozpocznie się o 9:00 (prelekcje zaczynają się o godzinie 10:00) i będzie trwał do godziny 15:00.
  • W niedzielę akredytacja będzie czynna w godzinach 8:00 – 14:00.

 

Miejsce

Do Chorzowa Batorego można dostać się pociągiem Kolei Śląskich, Intercity oraz autobusami komunikacji miejskiej.

Parking na terenie III LO nie będzie dostępny dla uczestników.

 

Dojazd

Pociąg

Do Chorzowa Batorego można dojechać pociągiem Kolei Śląskich linii S1, jest to najprostszy dojazd dla mieszkańców Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Katowic, Świętochłowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Częstochowy. Jeśli ktoś podróżuje z innego województwa pociągiem Intercity zachęcamy do sprawdzenia dokładnie rozkładu, ponieważ część pociągów zatrzymuje się na stacji Chorzów Batory. Z dworca dzieli was już tylko 15 minut pieszo do budynku szkoły.

Pieszo

Kierując się z dworca w stronę szkoły przechodzimy pod wiaduktem obok huty, następnie kierujemy się w stronę Lidla i potem skręcamy na skrzyżowaniu w lewo w stronę kościoła, stamtąd dzieli nas już tylko kilka minut pieszo do budynku szkoły. Szczegółowy sposób dojścia możecie znaleźć w aplikacji Google Maps.

Tramwaj

Stałym bywalcom Śląskich Dni Fantastyki, którzy zwykli przyjeżdżać do nas tramwajem i wysiadali na przystanku Chorzów Batory Dworzec PKP, zalecamy przeniesienie się na autobus lub pociąg ze względu na remont linii tramwajowej, który utrudnia dojazd tym środkiem transportu.

Autobus

Na dworzec PKP w Chorzowie Batorym z Katowic można dojechać w ok. 20min autobusem linii nr 7 oraz autobusem linii nr T-7 (autobus zastępczy za tramwaj) odjeżdżającym z przystanku Katowice Plac Wolności.

Najbliższym dojazdem do szkoły jest autobus linii nr 632 jadący ok. 25min, który odjeżdża z przystanku Katowice Dworzec. Tym autobusem można dojechać na przystanek Chorzów Farna, z którego dzieli nas tylko 2 minuty pieszo od szkoły. Uwaga! Tym autobusem nie wrócisz bezpośrednio do Katowic z przystanku Chorzów Farna. W drodze powrotnej autobus zatrzymuje się na przystanku Chorzów Batory 16 lipca. Jest to przystanek znajdujący się przy Lidlu, a więc w połowie drogi ze szkoły na dworzec. Ok. 7min pieszo ze szkoły.

Alternatywną, ale też dłuższą opcją dojazdu z centrum z przystanku Katowice Sądowa jest autobus linii nr 48 (ok. 55min). Natomiast to będzie bliższa opcja dla osób mieszkających na południu Katowic w Ligocie, Kokocińcu czy w Panewnikach. Z tego autobusu mogą również skorzystać osoby mieszkające w Kochłowicach. Jadąc tym autobusem należy wysiąść na przystanku Chorzów Batory Kościół, skąd dzieli nas już tylko 5min pieszo od szkoły (trzeba obejść kościół).

Osoby dojeżdżające z Tarnowskich Gór i Bytomia nie będą mogły skorzystać z dojazdu pociągiem Kolei Śląskich ze względu na remont linii kolejowej. Autobusy zastępcze Kolei Śląskich nie zatrzymują się niestety na przystanku Chorzów Batory. Dla tych osób najprostszą opcją dojazdu jest skorzystanie z autobusu linii nr M3 (lub dodatkowo 830 dla osób dojeżdżających z Bytomia) i przesiadka na przystanku Chorzów Estakada na autobusy na przystanek Chorzów Batory Kościół (ok. 10min). Są to linie o numerze 74, 139, 663, 22, 48, 98.

Rozkład jazdy i bilety

Zachęcamy do spojrzenia na szczegółowy rozkład jazdy na stronie https://rj.metropoliaztm.pl/ lub w aplikacji jakdojade, bądź mpk mobile. Bilety można zakupić w punktach sprzedaży, automatach biletowych oraz w aplikacji jakdojade, skycash i mPay.